نام پاندورا از کجا آمده است؟

قبل از اینکه در مورد جواهرات برند پاندورا و تاریخچه ی آن بدانید، شاید برایتان سوال شده باشد که نام پاندورا از کجا الهام گرفته شده است؟ به همین دلیل در ابتدا می خواهیم به شما درباره نام این برند جهانی جواهرات آگاهی دهیم. این اسم در اساطیر یونانی و داستان های کهن الگو، نام زنی است که با گرفتن هدایای منحصر به فرد زندگی می بخشد. از آن جایی که این زن توانایی در بخشیدن خیر و شر دارد او را به نوعی افسونگر می دانند. آویزها و مهره‌های خاصی که در طراحی دستبندهای محبوب برند جواهرات پاندورا به کار برده شده‌اند، گویا با همین مفهوم همخوانی دارند و با خود جادویی حمل می کنند و به نمایش می‌گذارند.

تاریخچه تاسیس برند جواهرات پاندورا

این برند توسط یک جواهرساز و خرده فروش جواهرات به نام پر انوولدسن در سال ۱۹۸۲ در کپنهاگ به اتفاق همسرش وینی، دانمارک تاسیس شد. آن‌ها ابتدا در مقایس کم زیورآلات را از تایلند وارد می کردند و مستقیم به مصرف کننده می فروختند.  سپس با گذشت 5 سال به خرده فروشی پایان دادند و با استخدام نیرو کارگاهی را در تایلند برای خط تولید انحصاری خود تاسیس کردند. بدین ترتیب که با هزینه های کمتری صرف ساخت توانستند زنجیره تامین کارآمد و در نهایت جواهرات دست ساز مقرون به صرفه تری را به بازار عرضه کنند. مجموعه پاندورا شامل انگشتر، گردنبند، گوشواره و آویز ها و مهره های جداکننده است.

دستبندهای معروف پاندورا در سال 2000 به مجموعه جواهرات پاندورا اضافه شد که در آن زمان امضای برند پاندورا شد. پاندورا پس از کارتیه و تیفانی و شرکت، سومین شرکت بزرگ جواهرسازی جهان از نظر فروش شد.در سال 2010، 60 درصد از سهام این برند واگذار شد و بخشی از آن در بورس فروخته شد. در سال 2011، به طور میانگین در هر ثانیه بیش از یک قطعه جواهرات پاندورا فروخته می شد.

مثل هر کسب و کار دیگری فراز و نشیب هایی را تجربه کرده و  سقوط و صعود مجدد سهام را تجربه کرد. در سال 2020 به خاطر همه گیری کوید 19، 80 درصد فروشگاه های حضوری بسته شدند. اما باز هم با حفظ مشتریان سابق و کارکنان مجموعه توانست باز هم سهم خوبی از بازار را از آن خود کند. پاندورا در سال 2021 با حذف سنگ های تزیینی آزمایشگاهی با سنگ های گرانبها توانست جایگاه خود را تثبیت کند و آن را نیز به فروش جهانی برساند. 

پاندورا ایران

سایت فروشگاهی پاندورا ایران با اخذ نمایندگی رسمی از برند پاندورا در ایران با هدف عرضه جواهرات با کیفیت و خاص این برند برای زنان ایران زمین شده است و دسترسی آسان به بسیاری از محصولات این برند محبوب را با هزینه مناسب فراهم کرده است. برای مشاهده محصولات می توانید به صفحه اصلی سایت pandorairan.com مراجعه کنید و برای مشاهده تخفیف مناسبتی روی برخی محصولات ما را در اینستاگرام به آدرس pandorairan.au.co@ دنبال کنید.