وقتی صحبت از نوروز و جمع شدن دور سفره هفت سین می‌شود، نه تنها بچه‌ها بلکه همه اعضای خانواده از کودک تا بزرگان خانواده دوست دارند عیدی دریافت کنند اما این عیدی از سال‌های دور تاکنون اسکناس‌های جدیدی بودند که از قرآن مادربزرگ بیرون می‌آمدند. حال در این مطلب قصد داریم مواردی را به شما معرفی کنیم که می‌توانند جایگزین جذاب و کاربردی‌تری برای اسکناس‌های تا نخورده باشند. 

تقویم از آنجایی که سال نو از راه می‌رسد و دوباره بهار می‌شود، این موضوع را خاطر نشان می‌کند که هیچ دوره‌ای پایدار نیست و به سر می‌رسد و دوره تازه‌ای از زندگی شروع خواهد شد. تقویم می‌تواند هدیه‌ای باشد که فرد تاریخ روزشمار را ببیند، روزهای مهم را علامت گذاری کند و با دیدن روزهای تعطیل برای تفریح و دورهمی برنامه ریزی کند.

سررسید یا پلنر

اگر کسی که برای او کادوی شب عید تهیه می‌کنید، کسی باشد که کارهای متفاوتی را در طول روز انجام می‌دهد و برای ساعت به ساعت خود برنامه ریزی می‌کند، سررسید می‌تواند هدیه‌ی ارزشمندی باشد چرا که به نظم او کمک خواهد کرد. اگر او سلیقه فانتزی دارد و یک دانش آموز و دانشجو است، پلنر با رنگ‌ها و بخش‌های متفاوت می‌تواند عیدی خوشحال کننده‌ای برایش باشد.

ساعت مچی

زمان تحویل سال، همه به این فکر می کنند که در سال جدید چه چیزهایی می‌خواهند اما به این فکر نمی‌کنند که در سالی که گذشت چه کارهایی را انجام دادند و چه زمان‌هایی را از دست داده‌اند.

 ساعت مچی در انواع مختلف می‌تواند عیدی بیادماندنی باشد تا فرد قدر زمان را بیشتر بداند و هر وقت به آن نگاه کند بیاد شما بیفتد که چقدر برای او ارزش قائل هستید. این هدیه محدوده سنی ندارد و برای هرکسی می‌توانید آن را تهیه کنید.

زیورآلات

از بهترین کادوهایی که می‌توانید به عنوان هدیه نوروزی برای یک خانم تهیه کنید، جواهرات و زیورآلات است. از آنجایی که این نوع اکسسوری جایگاه ویژه‌ای در ظاهر و استایل دارد، خانم‌ها از دیدن آن حتما ذوق زده خواهند شد و به هر نحوی شده آن را در استایل خود جای می‌دهند. این بودجه شماست که مشخص می‌کند چه نوعی از آن را بخرید. اگر تنوع طلب هستید و دنبال زیورآلاتی با قیمت مناسب و جلوه‌ای خاص می‌گردید می‌توانید از محصولات پاندورا بازدید کنید. 

فلاسک‌های مسافرتی

یکی از لوازمی که در مسافرت در طول تعطیلات عید نوروز کاربرد زیادی دارد، فلاسک است. فلاسک در ابعاد و انواع مختلفی تولید می‌شود که برخی تا چندین ساعت، چند لیوان چای داغ را فراهم می‌کند، برخی از آن‌ها ست لیوان و باکس مخصوص دارند که می‌توان به عنوان یک هدیه مناسب برای سال نو در نظر گرفت. 

پک‌های بهداشتی

بسیاری از افراد در طول سفر دغدغه نظافت و بهداشت را دارند، برخی حتما باید روتین‌های بهداشتی خود را در همه حال خصوصا در سفر به آب و هوای جدید حفظ کنند و از طرفی توانایی بار کردن تمام وسایل و لوازم خود را ندارند. با تهیه یک پک بهداشتی می‌توانید آن ها را از این نگرانی بیرون بکشید. این پک ها به صورت سفارشی و آنلاین در دسترس هستند و معمولا شامل انواع شوینده‌ها، دستمال کاغذی، حوله مسافرتی و ... هستند. 

لباس

در سال‌های نه چندان دور برخی از بزرگتر به بچه‌ها جوراب هدیه می‌دادند، بچه ها از دیدن همان جوراب‌های رنگی خوشحال می‌شدند. بسیاری دیگر برای اینکه از دادن پول به عنوان عیدی به بزرگترهای خانواده امتناع کنند برای آن‌ها لباس می‌خریدند به طور مثال برای پدر یک پیراهن و برای مادرشان یک روسری هدیه می‌دادند. این روزها سلیقه فرد مورد نظر در راس این انتخاب قرار دارد.

خوراکی

از خوراکی‌های خوشمزه شب عید نمی‌توان گذشت. بسیاری از ادارات و شرکت‌ها ممکن است برای کارکنان خود به جای هدیه های سازمانی که هر ساله می‌گیرند از پاکت‌های آجیل و بسته‌های شکلات استقبال کنند. به یاد داشته باشید که خوراکی به هر شکی که باشد خوشحال کننده است.

عینک آفتابی

با آمدن بهار و افزایش زمان روشن بودن هوا، روزهایی که تابش آفتاب گرم را بیشتر و بیشتر از روزهای سیاه زمستان احساس می‌کنید، بعد از کرم‌ها و لوسیون‌های ضدآفتابی که برای محافظت از پوست استفاده می‌شود، عینک دودی پای ثابت عناصر همراه خواهد بود. به همین دلیل می‌تواند کادوی مناسبی برای شروع فصل بهار باشد. 

کتاب‌

این که چه نوع کتابی را برای چه فردی بخرید به میزان شناخت از آن فرد برمی‌گردد که چه رنج سنی دارد و در چه دنیای زندگی می کند اهل شعر است یا داستان های فانتزی را دوست دارد یا اینکه در کتابخانه او اغلب کتاب های روانشناسی بیشتر دیده اید یا به پادکست های انگیزشی گوش می دهد.