جواهرات و زیورآلات قرن‌هاست که در خدمت ظاهر انسان‌‌ها و صنعت مد قرار گرفته است. قدرتی که آن‌ها در تکمیل و تغییر استایل‌های مختلف دارند بر کسی پوشیده نیست. فارغ از اینکه چه نوع اکسسوری هایی در حال حاضر ترند هستند یا در چرخه مد پایدار قرار دارند، همیشه می توان از زیور آلات استفاده کرد. حتی از روی اکسسوری‌هایی که استفاده می کنید می‌توان به ویژگی های شخصیتی، موقعیت، زندگی روتین یا مفهوم معنوی نهفته در آن برای شما پی برد. اما گاهی استفاده از برخی از انواع اکسسوری ها در استایل کمی تناقض دارد؛ به طور مثال نمی توان با استایل کژوال از جواهرات سنگین و کلاسیک استفاده کرد. در این مطلب برخی نکات و ترفندهایی درباره هماهنگ کردن اکسسوری های نقره با هر استایل و سبک لیست شده است. مرز باریکی بین انتخاب یک قطعه درشت یا یک نیم ست ظریف وجود دارد که می تواند شما رو مدرن یا کم سلیقه جلوه دهد. 

1. هماهنگی با موقعیتی که برای آن آماده می شوید.

اگر برای محل کار آماده می شوید و از قضا زیاد تایپ می کنید، دستبند و النگوهای زنجیری بلند و آویزدار نقره ممکن است مشکل ساز باشند. جواهراتی که در مهمانی یا یک قرار شام استفاده می کنید معمولا در باشگاه استفاده نمی کنید. این را در نظر داشته باشید که برای کجا آماده خواهید شد و قرار است چه کارهایی در طول روز انجام دهید. نباید برای هر مناسبت یک ثابت اکسسوری انتخاب کنید. 

2. جنس و طرح لباسی را که می پوشید در نظر بگیرید.

لباس هایی که ظاهر شلوغی دارند مثل لباس های طرح دار و پارچه های حالت دار نیازی به جواهرات سنگین و زیاد ندارند؛ تنها با یک نیم ست ظریف نقره ساده می توان جلوه آن را شیک و ترند کرد. یک پیراهن بلند ساحلی را با یک ست زنجیر باریک گردنبند و دستبند با یک النگوی نازک نقره را تصور کنید، به نظر شما چه جلوه در برابر زیورآلات پر زرق و برق که فقط جنبه خودنمایی دارند را داراست؟ بهتر است حتی جنس پارچه لباسی را که می پوشید در نظر بگیرید؛ اینکه از حریر هستند یا بافت تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید. 

قانون دیگری که در این باره وجود دارد این است که نباید با لباس های سیلوئت و براق یا نگین کاری شده از جواهرات بولد و سنگین استفاده کنید.

3. از گوشواره هایی استفاده کنید که فرم چهره تان را بهتر جلوه دهد.

اگر بدانید که فرم مناسب گوشواره نقره چه تاثیری در نشان دادن هر چه بهتر ویژگی های چهره شما دارد، وقت بیشتری را صرف این موضوع می کردید. به این ترتیب که اگر فرم صورتتان گرد است بهتر است از گوشواره های توخالی بزرگ استفاده کنید. به طور مثال می توانید از گوشواره های حلقه‌ای استفاده کنید. افرادی که صورت کشیده تری  دارند بهتر است از گوشواره های ظریف تر استفاده کنند تا تناسب صورتشان حفظ شود. 

4. نقره با هر رنگ پوستی چشم نواز خواهد بود.

جواهرات لزوما نباید تنها با لباس هماهنگ باشد. زنانی خوش ظاهر جلوه می کنند که می دانند چه زیورآلاتی رنگ پوستشان را بهتر جلوه می دهد. نقره به خاطر رونگ و جنسی که دارد پوست های روشن را روشن تر و پوست های تیره را تیره تر از آنچه واقعا هستند می نمایاند. افرادی که پوست سردی دارند می توانند از جواهرات نقره با نگین های سبز زمردی، قرمز یاقوتی و کبود استفاده کنند و افرادی که پوست کدری دارند از نگین های شفاف و نباتی استفاده کنند. 

5. زیورآلات نقره به تنهایی کافی هستند!

تصور کنید لباسی بر تن دارید که یقه باز دارد، لباس شما بدون آستین باشد.با این تیپ یا باید در مجلس باشید و از اکسسوری های نگین و سنگ استفاده کنید یا با یک پیراهن خنک تابستانی هستید و گردنبند و دستبند زنجیری ساده نقره کافی است. پس به این ترتیب نباید از انواع دیگری از زیورآلات را به آن اضافه کنید.

6. هر قطعه در جایی که برای آن طراحی شده زیباست.

در بعضی مواقع شاید به ذهنتان خطور کند که اگر یک گردنبند کارتیر نقره را به جای گردن دور مچ پا چند دور بپیچید جلوه بهتری خواهد داشت. اما همیشه به این موضوع بسنده نکنید و از افراد دیگر سوال کنید. شاید آن گردنبند با یک استایل اسپرت نمایی چند برابر داشته باشد. به همین دلیل بهتر است اگر دنبال دستبند برای بستن به دور مچ پا هستید اول ظاهر کلی خود را بسنجید. 

7. زیور آلات نقره و لباس های تیره پیوند جذابی دارند

ترکیب رنگ های دارک استایل با جواهرات نقره یکی از ترندهای چرخه مد پایدار است.  اگر هیچ ایده ای برای استایل کردن نداشتید از این ترکیب همیشه جذاب استفاده کنید. بسته به مدل لباس به مناسبت باز یا نیمه برهنه و پوشیده از انواع متفاوت نیم ست های نقره استفاده کنید یا آن ها را با هم استفاده کنید. 

8. سلبریتی های خوش استایل را الگو قرار دهید

ممکن است این موضوع کمی کلیشه ای باشد اما افراد مشهور زیادی هستند که با نقره پیوند عمیقی دارند و به این جنس زیورآلات پایبند هستند. از گوشواره های آنجلینا جولی گرفته تا انگشترهای جانی دپ، حتی گل سینه کت و شلوار زندایا همه از جنس نقره هستند. 

سخن پایانی

اگر شما هم با دانستن ترفندهای ذکر شده و آگاه شدن از خواص زیورآلات نقره تمایل دارید قطعه یا ستی از جواهرات و اکسسورهای نقره را تهیه کنید چه برای خودتان چه به عنوان هدیه بیاد ماندنی و ارزشمند از سایت پاندورا بازدید کنید.